Definitieve uitslag verkiezing gemeenteraad 2022

Wie is er gekozen in de gemeenteraad van Zoetermeer? De definitieve uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend en staat hieronder.

De definitieve uitslag is op maandag 21 maart 2022 om 10.00 uur in een openbare zitting van het centraal stembureau vastgesteld.

Opkomst

De opkomst in Zoetermeer was 52,3%

Definitieve uitslag per partij Zoetermeer

Partijen in gemeenteraadsverkiezing in Zoetermeer. Volgorde op lijstnummer.

 Partij% 2018Aantal zetels 2018% 2022Aantal zetels 2022
1VVD16,25713,25
2LHN11,98511,85
3D6611,3657,43
4GroenLinks10,5859,04
5CDA9,4145,22
6Partij voor de Vrijheid (PVV)6,2726,22
7Socialistische Partij6,0125,42
8PvdA6,0026,63
9ChristenUnie-SGP5,4224,42
10Zoetermeer Vooruit5,3827,63
11Zó! Zoetermeer5,0528,83
12Partij Democratie voor Zoetermeer3,3519,04
13Forum voor Democratie----3,71
14GOED----1,60

Bron 2018: Kiesraad

Referendum afvalbeleid

Ook de definitieve uitslag van het referendum afvalbeleid is bekend en te vinden op www.zoetermeer.nl/referendum.